Original on Transparent_edited.png

ABOUT ME

Hakkımda

Selamlar! Ben Taylan Özerakman. 1992 senesi ekim 28'ide, İskenderun'da doğdum. Dağınık bir ailenin tek çocuğuyum. 

Ortaokulda izciydim, Türkiye'yi erken yaşta gezenlerdenim. Lise ve üniversite yıllarımın başında aktif olarak müzikle uğraştım. 2 albüm yaptım, sahnelere çıktım, dudağımı deldirdim, saçımı uzattım bol giyindim...  Şimdi aklıma geldikçe güzel ve komik anılar hepsi... Yüzme, basketbol ve futbol ile uğraştım lisanslı sporcuydum hepsinde, madalyalarım da var öyle sadece sokakta, denizde, halı sahada oynamadım anlayacağınız:)
Neyse devam edelim... Lisede bilgisayar bölümünden mezun olduktan sonra, Mustafa Kemal Üniversitesi-Bilgisayar Programcılığı'na geçtim. Lisede siteler yapan, kodlar yazan ben çabuk sıkıldım bölümümden. 2. sınıfta ani bir kararla okulumu dondurup tekrardan üniversite sınavına hazırlandım. Hazırlanırken 2 kurumsal mağazada "Satış Danışmanlığı" yaptım. Bir buçuk aydır çalıştığım yerden Mağaza Müdürlüğü ve kalacak yer teklifi aldığımda 
artık çok geçti çünkü Karabük Üniversitesi-Radyo ve Televizyon Programcılığı'nı kazanmıştım. Kazanamasam da yanıtım belliydi zaten... 
Yeniden uzaklara gidiyordum, bu sefer sevdiğim bir bölüme ve biraz daha uzun soluklu bir maceraya atılmaya...  Üniversite'de kısa film, belgesel, tv programı, haber, kamu spotu, reklamlar, klipler, afişler ve bir internet dizisi için soundtrack yaptık. Verimli, muhteşem insanlarla tanıştım, bu sefer hocalarımı çok sevdim.  Kendimi sektör için en yetenekli ve özgün gördüğüm birimin "Kurgu" olduğuna orada karar verdim. Okuldan mezun olduğumuzda kısa filmimiz "Masir" Karabük Üniversitesi Film Yarışması 2.si oldu.
Artık ne istediğimi biliyordum ve sektörün İstanbul'da olmasından dolayı mezun olduktan kısa bir süre sonra buraya yerleştim. İlk aylarım kabus gibi arayışlar içinde geçse de, sonunda beni dizi ve filmlerin kurgusu işini ve işleyini öğretmek için yanına alan muhteşem bir insanla tanıştım Emin Yardım! Soyadı gibi çok yardımı dokundu ve benim bildiğimi zannettiğim her şeyi bana tekrardan öğretti.

İlk işlerim BabaCandır ve No:309'la sektöre asistan olarak böyle girdim. 
Sonrasında ise sırasıyla Kalp Atışı( Ses Eşleme, Post Prodüksiyon), Dolunay(3 bölüm Kurgu - Editör), Tehlikeli Karım(Kurgu), İnsanlık Suçu(1 Bölüm), Erkenci Kuş(3 Bölüm Kurgu), Bir Litre Gözyaşı(Kurgu) ve Aşk Ağlatır(İlk Bölüm Kurgu) gibi dizilerde çalıştım.
Bunlar dışında ufak tefek showreel kurguları, set fotoğrafçılığı gibi işler de yaptım. Hala İstanbul'da ikamet ediyor ve kendimi geliştireceğim her işi ve fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum.

Bu siteyi açmamın nedeni, hakkımda az da olsa bilgi sahibi olmak isteyen insanlara daha net bir şekilde ulaşmak ve sadece kendime ait olan bir yerde her şeyi paylaşabileceğim, yazıp çizebileceğim bir platformumun olmasıydı.
Ve açıkçası sitede beni en çok heyecanlandıran ve tatmin eden yer "Blog" bölümüm.  İçimde hep bir blogger olma hayali vardı sonunda gerçekleştirdim. Belki yazılarımda kendinize ait bir şeyler bulabilirsiniz...
İş veya herhangi bir konu hakkında ulaşmak isterseniz sitenin "İletişim" bölümünden irtibata geçebilirsiniz.
Kendinize İyi Bakın. 

Taylan ÖZERAKMAN