Acelemiz Yok!

Bazen herkes herkesin ederini yeteri kadar anlıyor gibi geliyor, bazen ise kimsenin anladığını düşünmüyorum ya da şöyle diyeyim ben fazla anlamlandırıyormuşum gibi geliyor her şeyi. Hepimiz sırf biraz mutlu olmak, hayatımıza az da olsa renk katmak ya da kendimizi daha iyi hissetmek için çekilmez insanları hayatımıza almış veya takılmışızdır.

Ne kadar korkunç bir hata... Karma var ulan bu hayatta karma! Yaşattığını yaşamadan ölmezsin.

Kimse senden (ya da senin gibi) akıllı, efendi, kültürlü yakışıklı veya güzel olmak zorunda değil, olamaz da. Belki de sen de bi şeye yaramayan saçma sapan bir insansındır ama bunun farkında değilsindir... Hayatıma alacağım her insanın gözümde ciddi anlamda bir değeri olması gerek diye düşünmüşümdür yaşadığım her anımda.(Her ne kadar bunu uygulamam zamanımı alsa da) Yapmacık, gösteriş meraklısı ve basit insanları hiçbir zaman sevememiş, kanım kaynamamıştır mesela. Kendimi bi bok olarak gördüğümden değil bu, tamamiyle anlaşamamamdan, frekansın tutmadığından kaynaklı. Bana o özellikleri katacak bir insan istemiyor da olabilirim hayatımda. Şerefsizliğin, ruhsuzluğun ve herkesleşmenin moda olduğu bu zamanlarda çok fazla olan bu insanlardan benim de kendimi izole etme şeklim budur belki. Yalnız kalıyorum, kalayım. Çok fazla dışarı çıkmıyorum, evimde ki sıcaklık dışarının soğuğundan daha cazip geliyor çoğu zaman. Çok arkadaşım yok, neden olsun? Az ve özün peşindeyim. Ne dedim üstte; yapmacık, gösteriş meraklısı ve basit insanları hayatımın geri kalanında istemiyorum demek ki. Kaderin bir cilvesi gibi sanki ne zaman kabuğumdan çıksam, karşıma böyle angutlar geliyor o da ayrı. Bu zamana kadar hep yanlış ve yapmacık insanlarla samimiyetler kurdum, aslında ederinden fazla değer verdiğim bu insanların hayatına çok şeyler kattım, şöyle bir düşündüğümde unutacakları anılar değil çoğunun onlarla yaşadıklarımız . Sonunda ise “besle kargayı oysun gözünü” . Duygusal, doğal ve şeffaf davrandığım her insandan kazık yemekten tıka basa doydum ve kalbimi inzivaya gönderdim artık. Aradığım arkadaşlığı, dostluğu ve sevgiyi ne kadar ararsam arayayım tam anlamıyla bulamamışım. Çıkara dayanan her ilişkiye ve yapmacık insanlara söylediğim tek bir söz var artık: “GO FUCK YOURSELF!” size de tavsiye ederim.

Uzun zamandır insan gibi insan aramaktan vazgeçtim ve en azından huzurluyum. Sinir stresten ve kendimden daha fazla ıvır zıvırı düşünmekten saçım dökülmüyor artık, migrenim tutmuyor çok fazla agresif değilim, gülüyorum lan arada var mı ötesi... Bıraktım artık, bana yaşatılan acıların ve yapılan yanlışların intikamını zaman alsın. Zaman her şeyin ilacı değil, kimilerine daha fazla acıdan başka bir şey vermeyecek . Tecrübeyle sabit bu;


yaşadığım acıların sebebi yine yaşattığım acılardan ötürüydü.

Daha çok dikkat ediyorum artık kalp kırmamaya. Kıracağım insanları baştan uzak tutmaya çalışıyorum hayatımdan, başka türlü olacak gibi değil çünkü yaşattığımı misliyle yaşadığımı düşünüyorum. Daha kötü ne olabilir ki demiyorum artık. Her dediğimde daha kötüsünü karşıma çıkarıyor evren. Daha kötüsü var ve beterinden sakla diyorum sadece. Gördüklerime ve sezgilerime güvenerek de herkesin bunları misliyle yaşayacağına inanıyorum. Güçlendikçe yalnızlaşıyor, yalnızlaştıkça daha çok güçleniyorum. Derdim istediklerinizle değil, dağın en tepesiyle. Zamana ve enerjiye güvenim tam!

Bırakalım zaman öpeceğini öpsün ve insanlık bende kalsın.

Benim yolum çok başka, uzun ve meşakkatli.

Şehinşah ne güzel söylemiş: Karma dağ, zaman kaya, bense Sisifos. ACELEMİZ YOK

Yaşadıklarımız acaba Sisifos’un cezası gibi bir ceza mı?Sisyphos Yunan Mitolojisinde, Yeraltı dünyasında sonsuza kadar büyük bir kayayı bir tepenin en yüksek noktasına dek yuvarlamaya mahkûm edilmiş bir kraldır. Homerus'a göre Sisifos ölümlülerin en bilgesi olan insandır. İsmi sophos (bilge) sözcüğüyle ilişkilendirilir.

Ayrıca buraya kadar okuyan ve Sisifos babayı merak edenler için : Albert Camus - Sisifos Söyleni kitabını tavsiye ederim.


Yazının Şarkısı : Şehinşah - Karma

0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Gri Günler

Bi ‘Şey’