Bi ‘Şey’

Her günün sonunda bitmek tükenmek bilmeyen bi acı... Yalnızlığımla baş başa kalana kadar direniyorum. Anca gece çökene kadar bastırıyorum o kafamdaki lanet tarafı, sonrasında hoop alıyor direksiyonu eline o karanlık, o lanet, o pislik geçmiş. Ne kadar geçmiş o ayrı konu... Oysa ki ben neleri sildim, o karanlık tarafı ak yapana kadar nelerden geçtim, nasıl ayağa kalktım... Her seferinde daha da derin, çıkılmaz bir kuyunun içinde buluyorum kendimi. Tam ‘oh bee’ dediğim, nefes aldığımı hissettiğim anda birisi enerjiyi yolluyor ve altıma sıçıyorum. Baş etmek zor ne idüğü belirsiz ‘şey’ lerle... En çok kendime kızıp, üzülüyorum, kendime sinirleniyorum. Böyle zamanlarda delileri sadece anlamıyor deli olup çıkıyorum. ‘Beynimin içinde bi şey var’ diyenleri iliklerime kadar anlıyor ve yaşıyorum. Günün sonunda o ‘şey’ beni hep üzdü, doğru olmasına inanmak istemediğim,  yanlışları tüm çıplaklığıyla gösterdi. Değer verdiğin şeylerin yanlışlarını yüzüme vurup gösterince o ‘şey’ , acıyı tahmin bile edemezsiniz. Gerçi herkesin acısı kendine, aranızda ne acılar yaşamış insanlar vardır şimdi... Bazıları o acıları çabucak atlatıp öyle bir devam eder ki hayatlarına... Onların o ruhsuz hallerine içiniz yana yana üzülürsünüz.


Halbuki ayrılıkların bile bir şerefi ve onuru olmalı. 

Hem kendinize hem de o ‘şey’ e ayrı ayrı üzülürsünüz, en çokta kendi hayal kırıklığınıza...

Kendinize üzülürsünüz çünkü; böyle bir ruhsuz insanın gerçek yüzünü o saf sevginizin gözlerinize perde çektiğini fark edersiniz. Sevginizin boşa gittiğine ayrı, emeklerinize ve onun ruhsuzluğuna ayrı sövüp sayarsınız. 

Ona üzülürsünüz çünkü; gerçek benliğini hiçbir zaman bulamayacağını bilirsiniz. Yapmacıklığı ve yalanı huy edinen bir insanın erdemli görünmeye çalışmasını, hiç kimseyi gerçekten sevemeyeceğini, sevse dahi kafasındaki o bok çukurunda yüzen yüzlerce farklı bok olduğunu bilir, acınası halinin farkında olmayışını izlerken, bütün bunların farkına vardığında hayatındaki tüm güzellikleri yitirmiş ve geride dönüp toparlanacak hiçbir şey bırakmamış olacağını öngörüp, onun bütün bunları öngöremiyor oluşuna üzülürsünüz...

...


Hiçbir şeyi bilmediğini, sezmediğini ve görmediğini sanan ahmakların seni aptal yerine koymaya çalışması kadar çok az aptalca ve basitçe şey vardır bu hayatta. Bazen değer verdiğin insanların yapması ve yapmaması gereken şeyleri öğrenmesi için yüzlerce söz söylemek, açıklamak ve öğretmeye çalışmak hiçbir tesir etmez. Böyle durumlarda o acı tecrübeyi yaşaması gerekir, çünkü senin elinden başka hiçbir şey gelmez. Bu tecrübe onu çok daha fazla olgunlaştırıp büyütür ve canını yakar. Bu olduktan sonra ise artık geriye dönüş olmaz, senin gözünde masumluğunu ve güzelliğini kaybetmiştir o insan. Sana ne kadar dil dökse de, yaptığı hatasını ve dinlemediği sözünü affettirmeye ve telafi etmeye çalışsa da, daha önceden söylediğin şeyleri bilerek ve isteyerek yapmıştır ve bu can sıkar. Bir de yaptığı şeylerin farkında dahi olmayanlar ve başına buyruk insanlar var ki onlara hiç girmeyelim. Keşke hepimiz böyle zamanlarda bize değer veren insanların sözünü dinlesek ve geriye dönülmeyecek hatalar yapmasak. İnsan ama... Çiğ süt emmişiz hepimiz. Yalnız kalmadan ne kadar alçak olduğunu, ne kadar yanlış yaptığını, güzel şeyleri nasıl alt üst ettiğini anlayamaz bazı insanlar, sırf bu korkularından dolayı her daim yalnızlıktan kaçar ve battıkça daha fazla batar cehennemin dibine.Kafamın içinde ki o ‘şey’ e tekrardan dönecek olursak...

 En dobra en iyi dostum o ‘şey’ aslında, 

o ‘şey’ den tek isteğim var artık; kesinlikle bi ‘şey’ oldu hissini içime sokmadan önce, yani eğer o ‘şey’ kötüyse ve bu aptal o kötülükten zevk almaya doğru gidiyorsa, ellerimi ayaklarımı bağla, kalbime kan pompalamayı kes, beynime format at ne bileyim işte, gerçekten içten mutlu olduğum zamanları hatırlat ve bana engel ol!

Çünkü, yalnızlığa alışmış insanlar, yanlışı görüp bilse dahi meyillidirler her kıvılcımla tutuşmaya.
0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Acelemiz Yok!

Gri Günler