Pencereyi Açıyorum

Yazıma hiç bir hazırlık yapmadan başlıyorum.


İçinden geçenlerin hazırlığı olmamalı zaten. Boylu boyunca uzanmış yalanlarını bugünlerde duymadığım için kötüden halliceyim. Artık geri kalan yaşantımda, söylediğin doğruların bile bir önemi yok.

Kafamın içinde binlerce fikir, hiç birinin birbiriyle bağlantısı yok. En ufağını gerçekleştirecek dermanım da yok gerçi. İş aramıyorum mesela hala, gelenleri de reddediyorum, hala... Sadece köpeğimi önemsiyorum bu aralar yine, kendimi de değil her zamanki gibi sadece köpeğimi. Erken kalkmak ne kadar uzaklaşmış benden, çok yabancılaşmış bana sabah... İki gün erken kalkınca anladım. Gece kaçmıyor ama benden, gece sabaha kadar yanımda her zaman ki gibi. Gitme diyor o tatlı uykuya, gitme diyor, üç gün üst üste senden ayrı kalmaya dayanamam! Beni mahvetse de gidemiyorum zaten. Dışarıda yağmur yağıyor bugün, hem de ne yağmur... “winter is here” diyor, “yavaştan kombinin derecesini yükselt” diyor, “üstünü sıkı giyin” diyor, ”hasta olursan çekilmezsin”... Dinlemiyorum... Pencereyi açıyorum üstüne üstlük, evdeyken yağmur sesini dinlemek huzur veriyor. Umarım hiç bir hayvan ıslanmaz dışarıda, hiç bir insan yağmurda yürümez şemsiyesiz, umarım bir daha ıslananlara üzülüp onlara anlam yüklemem. Umarım ıslanan bir insan yüzünden yanmam yeniden...


Yarın devam ederse bu yağmur Aşil’le sırılsıklam olana kadar yürüyeceğiz, belki bize de ıslanmak iyi gelir. Yağmurluğunu almadım daha, onun da ıslanmaya ihtiyacı var. Su çekiyor bizi su!

Göz kapaklarım ağırlaşıyor artık, uyutmak istiyor beni bir şey. Yazarken rahatladığımı görmek hoşuna gitmiyor sanırım o şeyin. Neyse...


Uykuya dalmadan önce... Bir şeyleri beklemekten ve ummaktan vazgeçtim artık. Cevabını susarak verenlerin haline acımaya başladım. İnsanların yalanlar üzerine kurduğu dünyasında, güçlü görünmeye çalışmasına, öte yandan iyi insanların enerjisini sömürüp kahkahalar atarken mağdur edebiyatı yapmasına dayanamaz oldum iyice. Bu kadar yalanlar söylediğiniz, onun üzerine bir kişilik inşa ettiğiniz yaşamınızda gerçek ve şeffaf birilerini aramak size biraz aptalca gelmiyor mu?

Yalanlar üzerine kurulu hayatınızda ne kadar mutlu olabilirsiniz ki?


Oynadığın tüm oyunları kazandığını zannedip, zafer sarhoşluğu yaşadığın en mutlu anında kaybettiğini anlamaya başlıyorsun ve artık kazanacağın hiç bir oyun yok bu yalanlarla dolu hayatında!

Yazının Şarkısı: Dennis Lloyd - Unfaithful


2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Acelemiz Yok!